Kouzlo minulosti

25. června 2018 v 18:01 |  Na slovíčko
Poslední dobou se mi až moc často stává, že sedím a koukám do prázdna. Nevím o světě kolem, ale vím moc dobře sama o sobě. Často přemýšlím nad tím, co jsem v životě dokázala. A jestli to, co jsem udělala bylo správně. Jsem šťastná? Jsem. Jsem spokojená? Jsem. Jsem spokojená s tím, co jsem pro svoje štěstí udělala? Nevím.

Moje minulost je až moc barevná a chaotická. Nebyla jsem taková, jaká jsem teď. Byla jsem stále v pohybu, v kontaktu s životem, který mě neskutečně bavil. I teď mě to baví, jen jinak. A často si kladu otázku, jestli kdybych žila dál tak, jako minule, jestli bych byla tam, kde jsem? Říkám si, jestli bych byla obklopena lidmi, kteří se mnou zůstali, nebo jestli by odešli taky. Jestli bych žila s člověkem, s kterým žiji, nebo jestli by tu nebyl. Už je to všechno tak dávno, ale ve mě to pokračuje dál. Chci udělat tu tlustou čáru. Udělám ji. Teď.

Snad jen naposledy bych chtěla něco říct. Už nikdy nebudu promítat svou minulost do budoucnosti.


---------------------------------------------------------------------------------------------------
Kouzlo minulosti? Je neuvěřitelné, jak dokážeme věci přejít a neohlížet se. Jak dokážeme zapomenout. Trvá to. Bolí to. Ale nakonec to pomine. A my žijeme dál. To je to kouzlo. Žijeme dál...

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sárčí Sárčí | E-mail | Web | 2. července 2018 v 13:48 | Reagovat

Myslím si že uzatvárať sa do seba a riešiť minulosť či budúcnosť je celkom dosť veľká hlúposť. Prítomnosť nám dáva možnosti, ktoré sme nedostali a ani dostať nemusíme. Stačí si vybrať a je to len na tebe či budeš pokračovať s hlavou vztíčenou a žiť v prítomnosti, kde sa veľa naučíš, alebo sklesnuto sledovať ako tvoje šťastie upadá a sebavedomie klesá. Áno sú aj veci, ktoré sa proste na ľahkú váhu proste brať nedajú, ale aj cez to sa treba prehrýzť a uvedomiť si fakt a to ten že všetko čo sa stalo sa malo stať a čo sa má stať sa stane. So životom nepohneme, no vo viacerých možnostiach sa dá ovplyvniť pohľad akým sa na svet pozeráme.

2 Mia Mia | Web | 12. července 2018 v 16:26 | Reagovat

Důležitý je se k tomu nevracet.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama