Červen 2018

Kouzlo minulosti

25. června 2018 v 18:01 Na slovíčko
Poslední dobou se mi až moc často stává, že sedím a koukám do prázdna. Nevím o světě kolem, ale vím moc dobře sama o sobě. Často přemýšlím nad tím, co jsem v životě dokázala. A jestli to, co jsem udělala bylo správně. Jsem šťastná? Jsem. Jsem spokojená? Jsem. Jsem spokojená s tím, co jsem pro svoje štěstí udělala? Nevím.

Moje minulost je až moc barevná a chaotická. Nebyla jsem taková, jaká jsem teď. Byla jsem stále v pohybu, v kontaktu s životem, který mě neskutečně bavil. I teď mě to baví, jen jinak. A často si kladu otázku, jestli kdybych žila dál tak, jako minule, jestli bych byla tam, kde jsem? Říkám si, jestli bych byla obklopena lidmi, kteří se mnou zůstali, nebo jestli by odešli taky. Jestli bych žila s člověkem, s kterým žiji, nebo jestli by tu nebyl. Už je to všechno tak dávno, ale ve mě to pokračuje dál. Chci udělat tu tlustou čáru. Udělám ji. Teď.

Snad jen naposledy bych chtěla něco říct. Už nikdy nebudu promítat svou minulost do budoucnosti.


---------------------------------------------------------------------------------------------------
Kouzlo minulosti? Je neuvěřitelné, jak dokážeme věci přejít a neohlížet se. Jak dokážeme zapomenout. Trvá to. Bolí to. Ale nakonec to pomine. A my žijeme dál. To je to kouzlo. Žijeme dál...


10 faktů o mě

25. června 2018 v 12:13 Na slovíčko
Než začnu s dalšíma blábolama, tak bych se měla představit...

1. Jmenuji se Anna. Já vím, lehké dospělácké jméno, které nosí spousta známých žen. Bohužel se objevuje až moc v písničkách a básničkách, které nejsou vhodné ke slyšení dřív než po 20 roce věku.
2. Bojím se psů. Hodně. Ale snažím se to překonat tím, že jsem si jednoho pořídila.
3. Bojím se tmy. Taky hodně. Dokonce jsem jeden z těch lidí, co radši spí s rozsvíceným světlem a nechá se do rána sežrat komárama, než abych běžela ve tmě přes pokoj do postele.
4. Je mi 21 let a studuji Univerzitu v H.K. Nikdy jsem nebyla velký student, a tak jsem se dala na učitelství.
5. Nevymyslím ani 10 faktů... sakra.